Najbardziej instagramowe miejsca w Nowym Jorku — sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Tagi , , , , , , , , , ,

Nowy Jork nazywany jest przez niektórych stolicą świata, która wyznacza nowe trendy w każdej dziedzinie życia. To ogromne centrum finansowe, modowe i kulturowe odwiedzane co roku przez ponad 50 milionów turystów. Szacuje się, że mieszkańcy Nowego Jorku posługują się 800 językami! W mieście powstało ponad 5,5 tysiąca wieżowców, a kilkadziesiąt z nich liczy sobie ponad 200 metrów wysokości. Nowojorskie metro liczy niespełna 500 przystanków, a po mieście kursuje około 13 tysięcy taksówek. Rozglądając się po ulicach, ma się wrażenie, że miasto mknie wciąż do przodu, jest w ruchu, w biegu – tak jak i jego mieszkańcy, turyści, gdzie każdy ma coś do zrobienia, zobaczenia i załatwienia. Jest to również często uwieczniane miasto na zdjęciach celebrytów. Poznaj najbardziej instagramowe miejsca w Nowym Jorku, które warto uwiecznić na fotografiach.

Nowy Jork ma do zaoferowania bardzo wiele, łącznie ze wspaniałymi panoramami, skąd możemy podziwiać miasto i jego bogatą architekturę. Nie bez powodu mówi się, że Nowy Jork nigdy nie śpi. Nawet w środku nocy tętni on życiem i mieni się milionem świateł. Ten niesamowity klimat mocno zapada w pamięci – jak jednak sprawić, by uwiecznić go na wyjątkowych zdjęciach, które będą naszą pamiątką na długie lata?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Instagramowe miejsca w Nowym Jorku, w których warto zrobić wyjątkowe zdjęcia

Spacerując ulicami Nowego Jorku, w zasadzie moglibyśmy nie chować aparatu do torebki. Na każdym rogu i zakręcie można uwiecznić jego niepowtarzalny klimat. Aby sprawić, by nasze zdjęcia były jeszcze bardziej niezapomniane, warto odwiedzić instagramowe miejsca w Nowym Jorku.

High Line Park

Park publiczny powstał po zachodniej stronie Manhattanu. Znajduje się na nieczynnym odcinku starej linii kolejowej wznoszącej się ponad ulicami. Podczas spaceru można podziwiać interesujące budynki, artystyczne instalacje oraz panoramę miasta, a także udać się do jednej z wielu restauracji. High Line Park latem jest zieloną oazą pełną turystów. Zimą park wydaje się nieco spokojniejszy, a zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia bez innych osób w tle jest zdecydowanie łatwiejsze.  

Grand Central Terminal

Jest to dworzec kolejowy, centrum handlowe i popularna atrakcja turystyczna jednocześnie. Szacuje się, że dziennie odwiedza ją 750 tysięcy mieszkańców. Turyści podziwiają przede wszystkim główną halę dworca. Znajduje się tam słynny zegar, na samym szczycie punktu informacyjnego. Jest to miejsce znane na całym świecie. Nie sposób byłoby zrobić zdjęcie w tym miejscu bez tłumów ludzi wokół – jednak właśnie taki jest klimat tego miejsca. Świetną pamiątką będzie zdjęcie pod zegarem – możesz sprawiać wrażenie osoby, która na kogoś czeka. Rozejrzyj się na boki, spójrz na zegar – na tak uchwyconym kadrze każdy będzie wyglądał, jak prawdziwy nowojorczyk!

Central Park

Central Park znajduje się w centrum Manhattanu. Jego powierzchnia sięga 340 hektarów. Jego popularność sprawiła, że park stał się jednym z najczęściej filmowanych miejsc na świecie. Jest chętnie i tłumnie odwiedzany zarówno przez turystów, jak i mieszkańców znajdujących tutaj odpoczynek. W parku czekają liczne atrakcje, takie jak Truskawkowe Pole ku czci Johna Lennona, fontanna Bethesday kojarząca się z zamożniejszą częścią dawnego społeczeństwa, zamek Belvedere czy też znany z wielu filmów staw – Conservatory Water. Zwiedzanie Central Parku jest w zasadzie dość proste – wystarczy iść przed siebie. Po drodze z pewnością znajdzie się mnóstwo fotogenicznych miejsc.

Times Square – najbardziej instagramowe zdjęcia w Nowym Jorku

Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na świecie, znajdujące się w samym centrum Nowego Jorku. Times Square to legendarne miejsce – z pewnością każdy kojarzy je z ogromnych, kolorowych reklam i mnóstwa neonów. Wokół wiszą telebimy, wszędzie panuje tłok. Mimo to niemal każdy turysta chce zobaczyć to na własne oczy. Najbardziej efektowne zdjęcie wykonamy wieczorem, bądź w nocy, kiedy wszystko jest mieni się od świateł. Przychodząc tutaj, warto wykonać więcej zdjęć – będąc na miejscu ciężko zapanować nad tym, co wpada w nasz kadr.

5th avenue

Piąta Aleja to główna ulica centrum Manhattanu. Stanowi swego rodzaju symbol zamożnej części Nowego Jorku. Jest to jedna z najdroższych, najpopularniejszych i cieszących się największą sławą ulic handlowych na świecie. Kojarzona jest z „duchem” miasta Nowy Jork oraz amerykańskim prestiżem. Miesza się tutaj jednocześnie architektoniczna odwaga z tradycyjną elegancją, a także odrobiną awangardy, którą wprowadza przykładowo dom mody Gucci. To miejsce po prostu trzeba zobaczyć. Warto wybrać się tutaj z samego rana, kiedy ludzi na ulicach jest nieco mniej. To pozwoli nam uchwycić w tle wyjątkowe budynki.

O magicznej Piątej Alei więcej przeczytasz tutaj.

Chinatown

Szacuje się, że prawie 70% mieszkańców nowojorskiego Chinatown stanowią Azjaci. Miejsce to liczy sobie około 2 kilometry kwadratowe powierzchni. Oprócz oczywistego klimatu znajdziemy tutaj kilka muzeów oraz ciekawszych ulic. Warto przejść się Bowery Street, Elizabeth Street czy też Doyers Street. Chinatown to niezwykle fotogeniczna część Dolnego Manhattanu. Warto wybrać się tutaj zwłaszcza wieczorem,. Możemy liczyć wtedy na wyjątkowe zdjęcia!

Brooklyn Bridge

Most Brookliński jest jednym z najstarszych wiszących mostów na świecie – jednocześnie to ikona i wizytówka miasta. Spacer tutaj jest obowiązkowym punktem wycieczki po Nowym Jorku. Most łączy Dolny Manhattan z Brooklynem. Poruszają się po nim samochody i rowery. Kładka przeznaczona dla pieszych biegnie nad jezdnią i jest dość wąska. Najlepszym momentem w ciągu dnia na pamiątkowe zdjęcie będzie wybranie się tutaj na wschód słońca. Budzące się do życia miasto, niemal pusty most, kilka samochodów – to stworzy niesamowity i niezapomniany klimat na naszym zdjęciu.

Sprawdź, co warto zwiedzić w Brooklinie!

Empire State Building – wyjątkowe miejsce instagramowe w Nowym Jorku

Ta niezwykła budowla to jeden z największych wieżowców w całych Stanach Zjednoczonych – to miejsce koniecznie trzeba odwiedzić! Panorama miasta rozciągająca się z góry zostanie w naszej pamięci na zawsze — warto jednak uwiecznić ją także na zdjęciu. Najlepiej wybrać się tutaj z samego rana, kiedy nie ma jeszcze największych tłumów turystów, bądź też pod wieczór, gdy miasto rozbłyska tysiącem świateł. Pamiątkowe zdjęcie wykonane na 86 piętrze wieżowca z pewnością będzie wspaniałym wspomnieniem nowojorskiej wycieczki.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Zwiedzanie Nowego Jorku bez przewodnika – poznaj punkty, które bez problemu znajdziesz sam!

Cash or Card, czyli wszystko o płatnościach w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz